September 2, 2016

long white shirt
Poslední týden měním tenisky za sandálky a nosím je skoro ke každému outfitu. Vždycky mívám taková období ve kterých si vždy oblíbím jedny boty a ty pak obouvám pořád. Teď to jsou právě tyhle z COS, takže je nejspíš uvidíte i v dalších postech. Oblékla jsem si k nim černé skinny a trochu atypickou bílou košili také z COS. Outfit jsem doplnila kabelkou Céline, která ještě víc podtrhuje jeho minimalistické ladění. A na ruce mám náramek od Lucie Koldové z mooyyy.cz a hodinky Daniel Wellington (link).

A kromě outfitu bych vám v tomhle postu ještě ráda sdělila pár informací. Stala jsem se ambasadorkou projektu "Staň se tváří Flóry". Do této soutěže se můžete zapojit i vy! Toužíte si vyzkoušet práci modelky a nafotit kolekci módních fotek? Stačí když se do 9. září 2016 necháte vyfotit ve fotokoutku přímo v Atrium Flora (ve 3.patře) od jejich profesionálního fotografa a vyplníte přihlášku. Hlasováním pak postoupí 20 dívek s nejvyšším počtem likes na facebooku do semifinále, ve kterém se pak setkají se mnou, s Beátou z Fashion Picanteria a Eliškou z Time to Fit. Připravujeme pro tuto příležitost zajímavý workshop, po kterém postoupí 10 soutěžících do finále. Vítězka získá ceny za 50.000 Kč a možnost reprezentovat OC Atrium Flora. Vůbec nevadí, pokud nemáte žádné zkušenosti s modelingem, a nezáleží ani na věku. Důležité je osobní kouzlo a charisma! Více o soutěži najdete tady: www.atrium-flora.cz/stan-se-tvari-flory/


Since last week, I've been swapping sneakers for sandals and wearing them with almost every outfit. I have these periods when I get obssesed with a pair of shoes and need to wear them constantly. Currently, I'm all about these ones from COS, so you will likely see more of them in my upcoming posts. I paired them with black skinny jeans and an atypical white shirt, also from COS. I completed the whole look with Céline handbag, which underlines the minimal style even more. The bracelet I'm wearing is by Lucie Koldová from mooyyy.cz and the watch by Daniel Wellington (link).COS shirt and shoes.
F&F jeans.
CÉLINE bag.
LINDEX sunnies.
DANIEL WELLINGTON watch.
LUCIE KOLDOVÁ bracelet (via mooyyy.cz)

photos by Hana Drozdová
translation by Ivana Bal

23 comments:

 1. Cos má nádherné veci a tento outfit ti sluší.

  Daniela

  ReplyDelete
 2. Zase uzasny outfit jako vzdy, fakt dobre promysleny! Ja jsem hlavne nejvetsi fanousek tech bot! ;D
  S laskou
  Sandra ze http://www.shineoffashion.com
  https://www.instagram.com/sandraslusna/

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. Opět outfit dělaný přímo na tebe :)
  eLblog

  ReplyDelete
 5. Super kombinácia! Zbožňujem minimalizmus <3

  ReplyDelete
 6. Pomalu COS přicházím na chuť. Tvůj styl nemá chybu.

  Personal Concepts

  ReplyDelete
 7. Perfektní outfit!

  http://marketafrank.com

  ReplyDelete
 8. Krásny outifit je štýlový a zároveň taký čistý :) Super :)
  www.verapadis.com

  ReplyDelete
 9. Moc krásny outfit, pôsobí veľmi elegantne. Podobné sandálky mám aj ja, len s bielym pruhom. :)
  ORLLING

  ReplyDelete
 10. Your creative work and personal style are totally appreciated - thank you sooooo much for putting me out of my antihedonistic stage of life !
  cara menyembuhkan asma dengan cepat dan mudah
  Due to your weekly little pieces of art I've started to experiment and try out new things, to actually fully enjoy the most obvious things in life (sugar, it's so simple!) and ne regretter rien hihi, to decorate my kitchen with flowers and pastels and to feel myself as a little pastry baroness - you are such a good role model for being a real woman, I think. Thanks again for your effort, you really create something unique here.

  ReplyDelete
 11. I still liked this article, good, good content, and unique design.Thank you for sharing the article.
  pengobatan untuk sembuhkan infeksi gusi

  ReplyDelete
 12. This router is stylish in look and it also the best quality. Netgear offers the best quality network for fast and secure device connectivity. Asus Router Customer service

  ReplyDelete
 13. When Prophet Muhammad passed away the Muslims were devastated, some even refused to accept that the Prophet had died. Their hearts were broken. Although overwhelmed by grief, Abu Bakr addressed the people, he praised and glorified God and said, "Whoever worshipped Muhammad should know that Muhammad is dead, but whoever worshipped God, then God is Ever living and shall never die." He then recited verses from the Qur'an..

  A problem is that although Indian carpets are top rate, MK Outlet Online they are expensive. Cheap Michael Kors Handbags This Coach Outlet Clearance Sale has come at a bad time, as the prices of Persian carpets still considered number one have Jordan Shoes For Sale plunged. Pakistani, Chinese and Nike Air Force 1 Cheap Outlet Nepalese Best Yeezys carpets are cheaper than the Indian variety premium four by six feet woollen carpets cost between Rs 7,000 Coach Outlet Online 20,000 depending on the level of craftsmanship and a recession hit West is opting for them.. Ray Ban Outlet.

  ReplyDelete