October 12, 2015

paris: day 3Třetí den v Paříži s cestovní kanceláří radynacestu.cz, jsme se hned po ránu vydali za uměním do Musée d'Orsay. Po hodině čekání ve frontě jsme se konečně dostali dovnitř a musím říct, že jsem byla naprosto unešená. Nejen interiérem samotného muzea, ale hlavně také vystavenými obrazy. Celkově mě to tu bavilo mnohem více než den předtím v Louvru, takže pokud se chystáte do Paříže a chcete projít nějaká muzea a galerie, Musée d'Orsay rozhodně doporučuju! Kromě zásadních děl od umělců jako je Lautrec, Monet, Van Gogh, Manet, Rodin nebo Courbet, jsem viděla také dočasnou výstavu Splendour and Misery - Pictures of prostitution, 1850-1910, která byla také perfektní. Bude tam až do 17. 1. 2016. Mimochodem, pokud jste student a je vám pod 26 let, máte všechna muzea v Paříži zdarma. 
Po prohlídce muzea jsme na chvíli poseděli u Seiny a pak jsem se vydala na nákupy na Rue Saint Honoré. Koupila jsem si parfém, makeup v MAC a nakonec jsem zamířila do &other stories, tam musím zajít pokaždé, když jsem v zahraničí. Je to jeden z obchodů, které mi v Praze chybí. Tam jsem si pořídila šaty a mikinu. Po nákupech, palačince a procházce po Champs-Elysées jsme zašli ještě na jedno místo - do pařížských katakomb. Někteří z vás možná viděli horor, který se právě tady odehrává. Já naštěstí ne, ale stejně mě z toho místa mrazilo v zádech. Je to opravdu silný zážitek, projít se největší nekropolí světa, kde jsou uloženy ostatky více než 6 milionů lidí. Catacombs of Paris najdete hned u stanice metra Denfert Rochereau a připravte se tak na půlhodinové až hodinové čekání před vchodem. 
V nejbližších dnech přidám na blog ještě článek z posledního dne v Paříži a pak už se můžete těšit na outfitové posty :).18 comments:

 1. Videt Snidani v trave na vlastni oci .. krasny.

  ReplyDelete
 2. Tak už vím, kam se podívám příště. Ty katakomby vypadají vážně zajímavě a dokonce jsem o nich do teď nevěděla. Super! :3

  ReplyDelete
 3. Tvůj blog sice sleduji krátce,ale mám pocit že neustále nosíš tyto brýle a ani se ti nedivím, vapadají skvěle.
  www.pimpleworld.blogspot.cz

  ReplyDelete
 4. Do katakomb by som nešiel. Množstvo baktérií a vírusov v nich je zbytočným riskovaním so zdravím. Poznám krajsie miesta Paríža :) Ps. Nad slovenské hory je aj Paríž málo.

  ReplyDelete
 5. Úžasný fotky, hned bych jela:)

  ReplyDelete
 6. Paříž mě nikdy moc nelákala, ale musím uznat, že z těch fotek vyzařuje něco magickýho...:).

  ReplyDelete
 7. Krásné fotky! Paříž je prostě úžasná :)
  The Colorful Blog

  ReplyDelete
 8. pariz je bomba bol som tam uz asi trikrat :) hlavn disneyland :P

  ReplyDelete
 9. Pařížské katakomby jsou vážně úžasné, hrozně jsem se tam chtěla podívat, ale shodou okolností byla ten den přehlídka Johna Galliana a musela jsem se rozhodnout jestli jít fotit nebo do katakomb. Snad si to alespoň trochu vyhnahradím s Capela dos Ossos v Evoře :-)

  ReplyDelete
 10. Clanky z parize me strasne bavi, mas nadherny fotky. Jsem zvedava co mas noveho, tak snad to brzo uvidime!

  ReplyDelete
 11. Awesome blog. I enjoyed reading your articles. this is often truly an excellent read on behalf of me . I even have bookmarked it and that i am looking forward to reading new articles. continue the great work!

  ReplyDelete