October 12, 2015

paris: day 3Třetí den v Paříži s cestovní kanceláří radynacestu.cz, jsme se hned po ránu vydali za uměním do Musée d'Orsay. Po hodině čekání ve frontě jsme se konečně dostali dovnitř a musím říct, že jsem byla naprosto unešená. Nejen interiérem samotného muzea, ale hlavně také vystavenými obrazy. Celkově mě to tu bavilo mnohem více než den předtím v Louvru, takže pokud se chystáte do Paříže a chcete projít nějaká muzea a galerie, Musée d'Orsay rozhodně doporučuju! Kromě zásadních děl od umělců jako je Lautrec, Monet, Van Gogh, Manet, Rodin nebo Courbet, jsem viděla také dočasnou výstavu Splendour and Misery - Pictures of prostitution, 1850-1910, která byla také perfektní. Bude tam až do 17. 1. 2016. Mimochodem, pokud jste student a je vám pod 26 let, máte všechna muzea v Paříži zdarma. 
Po prohlídce muzea jsme na chvíli poseděli u Seiny a pak jsem se vydala na nákupy na Rue Saint Honoré. Koupila jsem si parfém, makeup v MAC a nakonec jsem zamířila do &other stories, tam musím zajít pokaždé, když jsem v zahraničí. Je to jeden z obchodů, které mi v Praze chybí. Tam jsem si pořídila šaty a mikinu. Po nákupech, palačince a procházce po Champs-Elysées jsme zašli ještě na jedno místo - do pařížských katakomb. Někteří z vás možná viděli horor, který se právě tady odehrává. Já naštěstí ne, ale stejně mě z toho místa mrazilo v zádech. Je to opravdu silný zážitek, projít se největší nekropolí světa, kde jsou uloženy ostatky více než 6 milionů lidí. Catacombs of Paris najdete hned u stanice metra Denfert Rochereau a připravte se tak na půlhodinové až hodinové čekání před vchodem. 
V nejbližších dnech přidám na blog ještě článek z posledního dne v Paříži a pak už se můžete těšit na outfitové posty :).20 comments:

 1. Videt Snidani v trave na vlastni oci .. krasny.

  ReplyDelete
 2. Tak už vím, kam se podívám příště. Ty katakomby vypadají vážně zajímavě a dokonce jsem o nich do teď nevěděla. Super! :3

  ReplyDelete
 3. Tvůj blog sice sleduji krátce,ale mám pocit že neustále nosíš tyto brýle a ani se ti nedivím, vapadají skvěle.
  www.pimpleworld.blogspot.cz

  ReplyDelete
 4. Do katakomb by som nešiel. Množstvo baktérií a vírusov v nich je zbytočným riskovaním so zdravím. Poznám krajsie miesta Paríža :) Ps. Nad slovenské hory je aj Paríž málo.

  ReplyDelete
 5. Úžasný fotky, hned bych jela:)

  ReplyDelete
 6. Paříž mě nikdy moc nelákala, ale musím uznat, že z těch fotek vyzařuje něco magickýho...:).

  ReplyDelete
 7. pariz je bomba bol som tam uz asi trikrat :) hlavn disneyland :P

  ReplyDelete
 8. Pařížské katakomby jsou vážně úžasné, hrozně jsem se tam chtěla podívat, ale shodou okolností byla ten den přehlídka Johna Galliana a musela jsem se rozhodnout jestli jít fotit nebo do katakomb. Snad si to alespoň trochu vyhnahradím s Capela dos Ossos v Evoře :-)

  ReplyDelete
 9. Clanky z parize me strasne bavi, mas nadherny fotky. Jsem zvedava co mas noveho, tak snad to brzo uvidime!

  ReplyDelete
 10. Awesome blog. I enjoyed reading your articles. this is often truly an excellent read on behalf of me . I even have bookmarked it and that i am looking forward to reading new articles. continue the great work!

  ReplyDelete
 11. Ahoj, píšeš čtivé články, tento o Paříži se velmi líbil. Máme z přítelem letět na prodloužený víkend do zmíněné Paříže. Moc se tam těšíme. Ale potřebujeme vyřešit parkování našeho auta. Na internetu jsme objevili toto parkoviště,kde bychom eventuálně mohli auto nechat. Mám dotaz, máte někdo zkušenost z tímto parkováním? Děkuji za odpověď.

  ReplyDelete
 12. Zdravím, moc pěkný článek o Paříži. S manželem jsme si zajistili pro sebe prodloužený víkend do Paříže. Jelikož nás nemá kdo odvézt na letiště. Sháněli jsme na internetu parkoviště v blízkosti letiště. To jsme objevili na těchto stránkách. Velmi set manželem těšíme na víkend v Paříži. Z pozdravem.

  ReplyDelete