September 28, 2015

paris: day 2Druhý den v Paříži, kde jsem byla s cestovní kanceláří radynacestu.cz, jsem vstala brzy ráno a šla se podívat na východ slunce k Eiffelově věži. Vždycky když v tomhle městě jsem, zajedu se podívat na stanici metra Trocadéro, kde je právě ten nejlepší výhled na ni. Pak jsem se prošla parkem okolo a zamířila pěšky k muzeu Louvre. Cestou jsem viděla Invalidovnu, Grand Palais, podívala se na náměstí Place De La Concorde, Place Vendome a přes zahrady Tuileries dorazila k Louvru. V tomhle muzeu jsem byla už před pěti lety, ale bohužel ho nestihla projít celé, takže jsem to tentokrát chtěla napravit. Asi hodinu jsem strávila ve frontě a pak 6 hodin procházením kolem všech těch obrazů a soch od nejlepších umělců. Nejvíce lidí stálo klasicky okolo Mony Lisy od DaVinciho, vlastně mi přijde, že polovina z těch, co Louvre navštíví, tam jdou snad jen kvůli tomuhle obrazu. Já osobně spíš měla radost, že jsem viděla obraz od Caravaggia, o kterém jsem nedávno viděla zajímavý dokument. Chození po muzeu mě dost vyčerpalo, takže plánované nákupy jsem si nechala na další den. Pak už jsem si jen dala kafe v jedné kavárně a cestou do hotelu ještě nejlepší palačinku v některém z pouličních stánků, kterých je plná Paříž. Mám pocit, že jsem za ty 4 dny přibrala několik kilo, protože jsem vlastně neustále ochutnávala nějaká skvělá jídla, hlavně quiche a makronky. 
Fotky z prvního dne v Paříži můžete vidět v tomto postu. A brzy se můžete těšit na posty ze třetího i posledního dne tam :).
27 comments:

 1. v Parizi sem jeste nebyla a vlastne me ani tolik nelakala, ale menim nazor :)
  btw. nejak mi prijde zvlastni, kdyz ctu 'sla sem, byla sem atd.', kdyz jste tam byli s F. :) ale to je jen muj pocit, zadny rejpani.

  L.

  ReplyDelete
 2. Krásný fotky, dýchá z nich úžasná atmosféra :)! Nechápu ale, jak si dokázala chodit celý den na vysokých botách :O :D Máš můj obdiv!

  ReplyDelete
 3. Rozhodně se vyplatí si přivstát a zažít východ slunce u Eiffelovky, já na to hrozně rád vzpomínám, byl to jeden z nejlepších okamžiků v Paříži. A jeden z důvodů, proč ji mám rád a tolikrát se tam vracím!

  ReplyDelete
 4. Tak Paříž jsem ještě nenavštívila. Budu to muset napravit jak koukám na ty fotky :-)

  ReplyDelete
 5. dnes jsi chodila sama - bez Františka? že píšeš v jednotném čísle? a kdo tě fotil :)

  ReplyDelete
 6. na ty fotce u fontany ti to slusi :) jinak vychod slunce jsem u eiffelovky jeste nezazila, na to jsem byla moc lina vstavat, ale pekny :)

  ClaudiasNewLife

  ReplyDelete
 7. Nádherný fotky! Koukám, že jsi procházela úplně ta samá místa jako já před dvěma týdny, tak si to aspoň připomenu. Paříž je svým způsobem hezká, ale nikdy mě tolik neokouzlila jako jiná města :/

  ReplyDelete
 8. Krásné fotky! Chtěla bych se Tě je zeptat jestli si pamatuješ jak se ten dokument o tom obrazu jmenoval a co to bylo přesně za obraz? Díky moc :)
  Italianfashionpasta.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. koukni na Síla umění - Caravaggio (je to myslím i na youtube), je to celkově o jeho životě a obraz můžeš vidět mezi fotkami v postu, jmenuje se Dobrá věštba :)

   Delete
 9. hrozne krasny fotky, do Parize bych jela znovu hned! :)

  ReplyDelete
 10. Pavli, to máte i s průvodcem?

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://www.radynacestu.cz/zajezd/to-nejlepsi-z-parize-versailles-letecky-z-prahy/23349/

   Delete
  2. no, mě přijde právě divný, že psala "já jsem šla, já jsem viděla,... a na stránkách je vidět, že jsou to zájezdy s průvodci. Text působí tak, že tam byla sama a vše sama prošla. Jen proto se ptám.

   Delete
  3. spíše se divím, že nikde nevidím žádný "special thanks to radynacestu.cz ;)

   Delete
  4. ano, můžete jít s průvodcem, ale já si na dva dny udělala vlastní program :)

   Delete
 11. Perfektní fotky :) Paříž je nádherná. www.kristynablog.com

  ReplyDelete
 12. Teď bych chtěla být v Paříži, úplně jsi mě navnadila! Moc krásné fotky <3

  Klára
  NARA blog
  www.natalieklara.blogspot.cz

  ReplyDelete
 13. Krásné fotky! Paříž je můj sen tak snad se mi co nejdříve splní :).

  ReplyDelete