September 26, 2015

paris: day 1


Po dlouhé době jsem zase konečně vyrazila do zahraničí! Tentokrát jsem si vybrala Paříž, kam jsem se vrátila po pěti letech. A kromě toho jsem také po ještě delší době jela s cestovní kanceláří radynacestu.cz. V poslední době jsem vždy všude vyrážela na vlastní pěst, kupovala si hotel i letenky samostatně a služeb cestovních kanceláří nevyužívala vůbec. Pak jsem ale objevila výlet do Paříže za super cenu právě s touto cestovkou (link). A jsem nadšená! Musím říct, že je to vlastně super, když se člověk nemusí o nic starat, jen pošle své údaje a o všechno ostatní se postará někdo jiný. Hned po zakoupení zájezdu mi přišly pokyny k odletu, letěla jsem s Air France a ne žádnou nízkonákladovkou, kde si člověk musí připlácet i za zavazadlo, na letišti v Paříži čekal odvoz až k hotelu a ještě navíc tu je k dispozici průvodce, který s čímkoliv poradí a zajišťuje vstupy i lístky na metro předem, takže nikde nemusím čekat dlouhé fronty.

A kam jsem se vydala v Paříži první den?Po příletu jsme se ubytovali na hotelu, já si dala skvělý quiche s kozím sýrem v jedné kavárně poblíž a pak jsme hned vyrazili na jedno místo v Paříži, kam jsem se ještě doteď nepodívala - Bazilika Sacré-Cœur. Asi půl hodiny jsme jeli metrem na zastávku Pigale, pěšky došli ke slavnému kabaretu Moulin Rouge a ulicí Rue Lepic se vydali nahoru směrem k bazilice. Cestou jsem objevila spoustu dalších krásných míst, uliček a náměstí, dala si super palačinku, makronky a nakonec jsme došli až nahoru na kopec, kde je kromě Sacré-Cœur i naprosto nádherný výhled na celou Paříž. A večer jsme se zastavili na chvíli ještě u Vítězného oblouku. Tak si prohlédněte fotky z prvního dne a v dalším postu vám ukážu, co jsem dělala v Paříži druhý den. A sledujte i můj instagram, kam také občas nějakou fotku přidám :).

28 comments:

 1. Super článek i fotky, ta černobílá je obzvlášť okouzlující :)
  VERONIKA CHVATALOVA

  ReplyDelete
 2. Krásné fotky, celé to dýchá příjemnou dovolenkovou atmosférou. Hned bych si to vyměnila. Užívejte si! :)
  Mária

  ReplyDelete
 3. Nádherné fotky :)
  Zrovna včera jsem se vrátila z Francie :)

  ReplyDelete
 4. presne na tech mistech jsem v parizi byla asi pred 4-5 lety a moc se mi tam libilo, i kdyz zit bych tam nechtela ..:)

  ClaudiasNewLife

  ReplyDelete
 5. Aj ja tam chcem raz ísť, je ta prekrásne! Krásne fotky!

  ReplyDelete
 6. Vypadá to nádherně, ta poslední fotka je kouzelná! :) taky bych se tam chtěla někdy podívat :) a těším se na další článek! :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 7. Na cestovku mrknu, jela bych se tam podívat, ještě jsem tam nebyla .)

  Zvu tě na Dior giveaway :)
  www.stylesolution.cz

  ReplyDelete
 8. Krásne fotky ! Paríž je nádherné mesto :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
 9. Krásné fotky! Asi taky pouvažuju o výletu do Paříže!
  Italianfashionpasta.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. mít dobrou cestovkou je fajn,pak si to člověk i víc v klidu užije:-).ale Paříž je prostě Paříž ,tam není nic špatně.stejne fotky-wow!!!

  ReplyDelete
 11. krásné fotky, snad se tam taky jednou podívám!:) těším se na další!! ;)
  Style by Eliza

  ReplyDelete
 12. Já právě taky vůbec nejezdím s cestovkou, vychází to o hodně dráž.
  Jen je smůla pro ty, co se nevyznají (právě v cestování), tak jim nic jiného nezbývá, než se vydat s cestovní kanceláři.

  Jinak krásné fotky, Paríž miluji, už se těším, jak ji znovu navštívím, ale teď si užívám sluníčko v Miami.

  ReplyDelete
 13. Krásné fotky, užij si Paříž! My už v poslední době s cestovkou vůbec necestujeme, radši si naplánujem vše samostatně :)
  The Colorful Blog

  ReplyDelete
 14. Tyhle posty z cest mě u tebe baví snad nejvíc! Díky, že je sdílíš. A Paříž zářijová je prostě <3

  Prádelna

  ReplyDelete
 15. Hope you'd like Paris!! That's such a beautiful city ♥

  Romande
  http://www.deerromande.com/

  ReplyDelete
 16. Nádhera! :-)
  http://verrygusto.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 17. Paříž je moje srdcovka:) Užívej si to tam na maximum! A nenech si ujít Télescope café u Louvre a Café coutume, stojí za to!:) www.stylishcoffee.cz

  ReplyDelete
 18. Boondocking. Boondocking, also referred to as dry camping, refers to camping in natural areas without amenities. Boondocking is one of the least expensive kinds of camping as you are not paying for utilities, clubhouses or a lot of amenities. I think that L'Or Voluminous Carbon Black Mascara is underrated because when I tell people that it's one of my favorite products and that you can get it at the drugstore, they don't believe Michael Kors Outlet Store me. The formula is amazing brush is just simple. Sometimes with all the fancy, Coach Outlet Clearance MK Outlet plastic wands, it's too much..

  It's probably not much comfort to know that bad moods are having a moment: Americans reported record high levels of negativity about the future in an NBC Wall Street Journal poll. "If things New Yeezys 2020 look uncertain, there's Coach Bags Outlet no question that Cheap Ray Ban Glasses people will be crankier than normal," says Jair C. Soares, MD, director of the University of Texas Center of New Jordan Shoes 2020 Coach Bags Clearance Nike Air Force 1 Cheap Outlet Excellence on Mood Disorders.

  ReplyDelete