September 26, 2015

paris: day 1


Po dlouhé době jsem zase konečně vyrazila do zahraničí! Tentokrát jsem si vybrala Paříž, kam jsem se vrátila po pěti letech. A kromě toho jsem také po ještě delší době jela s cestovní kanceláří radynacestu.cz. V poslední době jsem vždy všude vyrážela na vlastní pěst, kupovala si hotel i letenky samostatně a služeb cestovních kanceláří nevyužívala vůbec. Pak jsem ale objevila výlet do Paříže za super cenu právě s touto cestovkou (link). A jsem nadšená! Musím říct, že je to vlastně super, když se člověk nemusí o nic starat, jen pošle své údaje a o všechno ostatní se postará někdo jiný. Hned po zakoupení zájezdu mi přišly pokyny k odletu, letěla jsem s Air France a ne žádnou nízkonákladovkou, kde si člověk musí připlácet i za zavazadlo, na letišti v Paříži čekal odvoz až k hotelu a ještě navíc tu je k dispozici průvodce, který s čímkoliv poradí a zajišťuje vstupy i lístky na metro předem, takže nikde nemusím čekat dlouhé fronty.

A kam jsem se vydala v Paříži první den?Po příletu jsme se ubytovali na hotelu, já si dala skvělý quiche s kozím sýrem v jedné kavárně poblíž a pak jsme hned vyrazili na jedno místo v Paříži, kam jsem se ještě doteď nepodívala - Bazilika Sacré-Cœur. Asi půl hodiny jsme jeli metrem na zastávku Pigale, pěšky došli ke slavnému kabaretu Moulin Rouge a ulicí Rue Lepic se vydali nahoru směrem k bazilice. Cestou jsem objevila spoustu dalších krásných míst, uliček a náměstí, dala si super palačinku, makronky a nakonec jsme došli až nahoru na kopec, kde je kromě Sacré-Cœur i naprosto nádherný výhled na celou Paříž. A večer jsme se zastavili na chvíli ještě u Vítězného oblouku. Tak si prohlédněte fotky z prvního dne a v dalším postu vám ukážu, co jsem dělala v Paříži druhý den. A sledujte i můj instagram, kam také občas nějakou fotku přidám :).

32 comments:

 1. Super článek i fotky, ta černobílá je obzvlášť okouzlující :)
  VERONIKA CHVATALOVA

  ReplyDelete
 2. Krásné fotky, celé to dýchá příjemnou dovolenkovou atmosférou. Hned bych si to vyměnila. Užívejte si! :)
  Mária

  ReplyDelete
 3. Nádherné fotky :)
  Zrovna včera jsem se vrátila z Francie :)

  ReplyDelete
 4. presne na tech mistech jsem v parizi byla asi pred 4-5 lety a moc se mi tam libilo, i kdyz zit bych tam nechtela ..:)

  ClaudiasNewLife

  ReplyDelete
 5. Aj ja tam chcem raz ísť, je ta prekrásne! Krásne fotky!

  ReplyDelete
 6. Tak to je supr :-)
  Tato část Paříže se mi líbila asi nejvíc, je tam právě ten krásný výhled... byla jsem tam v srpnu, kdy byly ještě teplé večery a právě večer, a to byl luxus, nějaký pán tám hrál pod schodama na kytaru a zpíval a ta atmosféra je uplně nepopsatelná :-)
  A díky za tip na cestovku, vypadá to moc dobře :-)
  Hezký zbytek pobytu!

  Vendy z www.vendulanovotna.blogspot.cz

  ReplyDelete
 7. Vypadá to nádherně, ta poslední fotka je kouzelná! :) taky bych se tam chtěla někdy podívat :) a těším se na další článek! :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 8. Na cestovku mrknu, jela bych se tam podívat, ještě jsem tam nebyla .)

  Zvu tě na Dior giveaway :)
  www.stylesolution.cz

  ReplyDelete
 9. Krásne fotky ! Paríž je nádherné mesto :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
 10. Krásné fotky! Asi taky pouvažuju o výletu do Paříže!
  Italianfashionpasta.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. mít dobrou cestovkou je fajn,pak si to člověk i víc v klidu užije:-).ale Paříž je prostě Paříž ,tam není nic špatně.stejne fotky-wow!!!

  ReplyDelete
 12. krásné fotky, snad se tam taky jednou podívám!:) těším se na další!! ;)
  Style by Eliza

  ReplyDelete
 13. Já právě taky vůbec nejezdím s cestovkou, vychází to o hodně dráž.
  Jen je smůla pro ty, co se nevyznají (právě v cestování), tak jim nic jiného nezbývá, než se vydat s cestovní kanceláři.

  Jinak krásné fotky, Paríž miluji, už se těším, jak ji znovu navštívím, ale teď si užívám sluníčko v Miami.

  ReplyDelete
 14. Krásné fotky, užij si Paříž! My už v poslední době s cestovkou vůbec necestujeme, radši si naplánujem vše samostatně :)
  The Colorful Blog

  ReplyDelete
 15. Tyhle posty z cest mě u tebe baví snad nejvíc! Díky, že je sdílíš. A Paříž zářijová je prostě <3

  Prádelna

  ReplyDelete
 16. Hope you'd like Paris!! That's such a beautiful city ♥

  Romande
  http://www.deerromande.com/

  ReplyDelete
 17. Nádhera! :-)
  http://verrygusto.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 18. Nádherné fotky! seulementteresa.blogspot.cz

  ReplyDelete
 19. Paříž je moje srdcovka:) Užívej si to tam na maximum! A nenech si ujít Télescope café u Louvre a Café coutume, stojí za to!:) www.stylishcoffee.cz

  ReplyDelete