April 24, 2011

Backstage kurz stylistů

edit: Všechny články o kurzu stylistů jsem přesunula do jednoho postu.

02. 04. 2011
Jak jsem už zmiňovala na blogu a mém formspringu, dnes jsem začala chodit do Backstage kurzu stylistů. Jednou bych se téhle práci chtěla věnovat profesionálně, takže když jsem našla školu pro stylisty, byla jsem nadšená. Úvodní hodina byla dnes od dvou, kde jsme se zatím jen představovali a seznámili se s našimi vyučujícími. Dost z vás mi psalo, že by chtělo posty právě o tom, tak jsem se rozhodla dělat vám tu každý víkend takovou menší reportáž co se dělo, jaké z toho mám pocity a tak podobně :). musím říct že všichni byli hrozně milí a Alenka Šafratová, která kurz pořádá, je nádherná a byla krásně oblečená. Zatím mám teda z celého kurzu dobrý pocit. uvidíme zítra až začnou přednášky, budu vás zase večer informovat a pokusím se udělat nějaké fotky :). Dnes jich mam jen pár. V rychlosti jsem vyfotila svůj outfit. Opravdu jsem nestíhala, takže lepší fotky bohužel nemám.

koláž - úkol, který jsme měli přinést na první hodinu. měla vyjadřovat náš pohled na módu a styl.04. 04. 2011
Včera jsem byla po kurzu stylistů tak vyčerpaná a unavená, že jsem nebyla schopná ani napsat nový post. Měli jsme přednášku od 1 do 6. Nakonec jsme se ještě chvíli zdrželi, protože jsme museli vypracovat první test. Dostali jsme 5 celebrit a u každé několik outfitů, ze kterých jsme měli vybrat nejlepší a nejhorší podle nás a napsat proč, případně jak by jsme ho změnili a vylepšili.  Na přednášce se probíraly módní trendy a zákonitosti v jejich vývoji, základní pravidla v módě a dostali jsme slovníček módních pojmů, které se musíme naučit k závěrečnému testu. Jako takové menší praktické cvičení jsme museli vymyslet outfit celebritě na určitou příležitost. to bylo celkem složité, protože jsme měli jen omezený výběr jednotlivých kousků oblečení a nikdo z nás nevěděl co zrovna tahle herečka má ráda za styl. Musím říct, že kurzy mě opravdu baví a už se těším na příští týden :)

09. 04. 2011
Celou sobotu jsem opět strávila na Backstage kurzu stylistů a musím říct že dneska mě to hrozně bavilo :).
První přednášku jsme měli s Alenkou (pořadatelkou kurzu) a řešili módní trendy jaro/léto 2011 a také jak oblékat problematické postavy.
Druhá přednáška byla se stylistou Honzou Pokorným, který nám řekl všechno o stylingu pro celebrity, jak probíhá celá práce stylisty od zadání zakázky, přes vybírání oblečení až po konečnou podobu fotek v časopise. Také jsme se dozvěděli co všechno stylista musí dělat, čeho se má vyvarovat a vyprávěl nám i své zkušenosti s celebritami. Musím také zmínit, že byl úplně skvěle oblečen. Červený svetr v kombinaci s neonově růžovým trikem a kožené kalhoty se mi líbily moc.
Na poslední přednášce nám fotograf Ben Renč pověděl jak probíhá jeho spolupráce se stylistou při focení, jaké jsou povinnosti a jaké má fotograf na stylistu požadavky.
hrozně se mi líbí jak jsou všichni přátelští a přednášky jsou neuvěřitelně zábavné a dozvíte se zajímavé a pro mě i dost potřebné informace.
Na závěr nám byl zadán moodboard, který je součástí hodnocení u závěrečného testu, je to taková praktická zkouška. každý dostal celebritu, které musí vytvořit outfit na den a na večer. Opravdu lituji holky, co mají zadanou například Britney Spears a podobně, pro takové bych styling dělat nechtěla. Já dostala za úkol stylingy pro Blake Lively, kterou mám hodně ráda, takže to pro mě bude celkem jednoduché a budu to dělat s radostí.

10. 04. 2011 
Dnes jsme měli celý den přednášky jen se stylistou a návrhářem Máriem. Dozvěděly jsme se jak probíhá práce přímo na place při focení, co všechno stylista musí dělat, jakou musí mít výbavu a co všechno by měl znát. Mario nám také řekl hlavní rozdíly v práci stylisty při focení pro časopis, reklamu a když pracujete na volné noze. Už vím jak vyplnit smlouvu o výpůjčce, jaké jsou rozdíly v číslování oblečení v různých obchodech, které obchody mají své showroomy, jak probíhá půjčování oblečení, jak zacházet s oblečením aby se s ním nic nestalo a podobně. Naučili jsme se i žehlit, stajlovat oblečení na figuríny a na zemi a taky podlepovat podrážky bot, aby je modelka nezničila. Z kurzu mam opravdu dobrý pocit, baví mě a myslím, že z něj budu čerpat nejenom pro svojí práci, ale i pro zlepšování blogu. Už teď na oblečení a celkově styl koukam trošku jinak než před kurzem. Zítra si jdu koupit pár knížek, které se mi budou hodit pro práci v budoucnu, nějaké nové časopisy a začnu vybírat ty outfity pro Blake. Psaly jste mi, že by jste je rády viděly, tak určitě se to tu na blogu objeví :). Ještě tu máte pár fotek jak to vypadá v Backstage.

16. 04. + 17. 04.2011
Tyhle dva dny byly propojené. Celý víkend jsme fotili produktovou stránku do časopisu. Každá z holek si v sobotu vylosovala téma, na které bude dělat svojí vlastní stránku. Já dostala téma párty v NY. Pod tím jsem si automaticky představila večírek ve stylu Gossip girl a nebylo to pro mě až tak těžké :). Vybrané oblečení se muselo vyžehlit, správně nastajlovat, vyfotit a napsat ke všemu popisky. Příští týden tuhle naší první stránku dostaneme upravenou grafikem jako první věc do našeho portfolia, kterým se budu později prezentovat. Určitě uvidíte fotky :).
Jako další část v Backstage jsme pracovali v polyvore.com a měli úplně stejné zadání - vytvořit stránku na vylosované téma. V polyvore se mi pracovalo mnohem snadněji, protože je tam téměř neomezený výběr věcí. V ateliéru jich tolik nebylo a museli jsme použít jen ty z jejich showroomu.
Příští víkend už je poslední. V sobotu mě čeká přednáška s redaktorkou časopisu a v neděli závěrečná zkouška. Celý tenhle týden plánuji učení. Každopádně na blog určitě zapomínat nebudu :).


23. 04. + 24. 04. 2011 
Kurz stylistů už je úspěšně za mnou. Dnes jsme dělali závěrečné zkoušky a dostávali jsme celkové hodnocení od komise. Hodnotila se naše práce za celý kurz, praktická zkouška a písemný test.
Test dopadl lépe než jsem očekávala, skoro 80%. Celkem mě v něm zaskočily otázky na české návrháře a také na vztahy ve světě celebrit. O to jsem se nikdy moc nezajímala. Nejvíce mě ale dnes potěšilo hodnocení Alenky Šafratové, díky které takovýhle kurz vůbec existuje. Moje outfity pro Blake Lively prý byly nejlepší prací v praktické části :).

certifikát


a tady máte pár fotek několika prací, které jsem v Backstage dělala. kvalita neni nejlepší, fotila jsem je rychle mobilem a se skleničkou šampaňského v ruce :)
(1. moje první produktová stránka do časopisu, 2. outfit v polyvore na téma párty v NY, 3. outfit pro Blake Lively na den, 4. red carpet look pro Blake Lively)

40 comments:

 1. takže teďka už jsi stylistka? =)
  jinak outfit na den pro Blake se ti vážně povedl! ;)

  ReplyDelete
 2. gratuluju, ten outfit pro Blake je výbornej.)

  ReplyDelete
 3. tyjo. gratuluju, že jsi to zvládla. a ty outfity se ti povedly.))

  www.fashion-denicek.blog.cz

  ReplyDelete
 4. Panejo, jsi úžasná!! Tak moc šikovná a máš tak skvělý styl. :))) Jéééé

  ReplyDelete
 5. TRAPNE SE JDU PRIDAVAT KE GRATULACIM, ALE JINAK TO ANI NEJDE:)

  ReplyDelete
 6. tiez sa pripaaajam ku gratulaaacii!!!
  outfitiky su super... zvladla si to na 1cku s *
  :)

  ReplyDelete
 7. Gratuluji! To je skvělé, jsi úžasná! :)

  ReplyDelete
 8. Gratulujuuuuu!!! Jsi šikulka :)

  ReplyDelete
 9. Gratulujem! :)
  Btw-koľko ťa stál celý kurz?
  emmaknowsall.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. gratuluju, moc se mi líbí ta časopisová stránka..:)

  ReplyDelete
 11. gratuluju =) moc pěkné koláže i kombinace oblečení, určitě sis certifikát zasloužila ;) jsi výborná bloggerka

  ReplyDelete
 12. gratulujeem a čo dalej? odporučia ťa niekam?? :)

  ReplyDelete
 13. Josefina Little: zatim jenom na papíře, práci ještě nemam

  Emma: 12 000 Kč

  Pauline: co dál se uvidí, možná mě doporučí. já si ale určitě začnu hledat práci i sama.

  ReplyDelete
 14. Jee tk to gratuluju..;))) A těším se až půjdeme nakupovat..jo kdyžtak nechic nějak rušit ale přišli ty meily? =))))
  A přeju hdoně úspěchu..;)

  ReplyDelete
 15. A přeju veselý veikonoce..;))

  ReplyDelete
 16. To je skvělé, moc gratuluju:)

  ReplyDelete
 17. gratuluju!! a hezké návrhy!.) šikulka seš:))

  ReplyDelete
 18. super! :) škoda, že je konec bavilo mě číst o něm články :) a gratuluju! :)

  ReplyDelete
 19. tak to gratuluju, ty outfity se ti moc povedly :)

  ReplyDelete
 20. Moc gratuluju, ať se daří! :))

  ReplyDelete
 21. gratuluju a ty návrhy se ti povedly.. :-)

  ReplyDelete
 22. Můžu se prosim prosim zeptat kolik vás tam bylo a v jakym věkovym rozmezí? Dík

  ReplyDelete
 23. anonym: bylo nás tam celkem 19 a věkové rozmezí, no některym holkám bylo 16, některym přes 20 a několika ženám přes 40.

  ReplyDelete
 24. Předpokládám že jsi, jak bylo slíbeno, ihned dostala práci stylistky ... :-D

  ReplyDelete
 25. just information we only provide information for those who need it

  ReplyDelete
 26. thank you for the information provided, we are waiting for the next info

  ReplyDelete